Yecüc Mecüc kim kapatti?

Kehf Suresinde Yecüc ile Mecüc’ün, Hz. Zülkarneyn tarafından demir kütlelerle iki dağın arasına hapsedildiği bildirilmektedir. Ancak kıyametin kopmasına çok az bir zaman kala, hapsedildikleri yerden çıkacaklar ve dünyayı istila edeceklerdir.29 Ağu 2023

Yecüc Mecüc dünyada ne yapacak?

Zülkarneyn döneminde ortaya çıkan ve kıyametin kopmasına yakın dönemde zuhur ederek yeryüzünde bozgunculuk yapacak olan topluluk.

Yecüc ve Mecüc ne zaman gelecek?

Bazı kaynaklarda ise Yecüc ve Mecüc’ün duvar ile örüldüğü söyleniyor. Kıyamet gününde ise duvarın yıkılarak bu varlıkların serbest kalacakları ifade ediliyor. Ayrıca Yecüc ve Mecüc’ün ortaya çıkacağı tarih olarak ise hicri 1000 senesinden sonraki zaman olarak adlandırılan ‘ahir zaman’ işaret ediliyor.23 Tem 2022

Yecüc ve Mecüc ne zaman gelecek?

Yecüc ile Mecüc olayı nedir?

Zülkarneyn döneminde ortaya çıkan ve kıyametin kopmasına yakın dönemde zuhur ederek yeryüzünde bozgunculuk yapacak olan topluluk. Kozmolojik düzenin bozulmasından önce meydana gelecek olan ve bu sürecin jeolojik zaman ölçüsüyle yaklaştığına işaret eden belirtiler.

Yecüc Mecüc kim yok edecek?

Bu kavmin çıkışı Mehdi’nin çıkışından ve İsa Mesih’in sahte mesih Deccal’i öldürmesinden sonra gerçekleşecektir. Yecüc ve Mecüc, Allah’ın kendilerine musallat edeceği bir tür ile helak edileceklerdir.

Yecüc Mecüc kim yok edecek?

Leave a Comment